Csak egy kicsit kreatív... :D

Csak egy kicsit kreatív... :D

Silhouette pen - az első hack...

2015. február 04. 11:18 - emerzee

logo.jpg

Természetesen nem saját ötlet, hisz a készüléket már régóta forgalmazzák és sokan vannak úgy vele, hogy jó lenne spórolni és peckós cuccokat használni. Itt a mindenféle színes zselés tollakra gondolok pl.,.

A kés vastagsága 13,8 mm. Kell hát készítenünk valamit, ami ilyen vastag és a közepében toll vagy ceruza van. A legjobb ötlet amit eddig láttam, a ragasztószalag rátekerve a tollra. Ragasztószalagból költségkímélő megoldásként, én a maszkolószalagot használtam, és jól bevált. Több méternyi rajzot rajzoltam vele, és stabilan tartja a tollat/ceruzát. Tollnak olyan tollat kerestem, amiben a betéteket tudom cserélgetni. A ceruza a kedvenc töltőceruzám lett, így ha vásárolok majd színes ceruzabeleket, akkor tud majd színesben is rajzolni.

Scrapbook-osoknak is jó ez a megoldás, hisz olcsón tudnak színes papírokból mintás papírt előállítani. Csak a fantáziád szabhat határt! Biztos vagyok benne, hogy egy egyszerűbb, ismétlődő mintához ez a legolcsóbb megoldás! Ami mégis, számomra a legfontosabb ebben a megoldásban? A hibakeresés. A tracing funkció használata után, az eredmény, többségében, tele van hibákkal. Ezeket lehet keresgélni a programban, képernyőn, de összességében a jövendőbeli vágás eredményét mégiscsak az eredeti méretében lehet jól látni. Ez főleg drága alapanyagoknál fontos, hisz egy észre nem vett hiba, az alapanyag pazarlását, pénzkidobást okoz. Ezt szinte senki se engedheti meg magának. Nagyobb méretű vágásnál, kirajzoltatom először a végeredményt, azt átnézem, és javítom. Csak a jó rajz után vágatok a géppel. Nekem ezért nagyon fontos ez a megoldás!

Fogod a tollat és a ragasztószalagot. Összehasonlítod a kés méretével, és ahol a késen a vállrész van, azt közepeled be nagyjából a ragasztószalaggal. Szépen egyenletesen, gyűrődésmentesen feltekered a ragasztószalagot a tollra. Amikor úgy érzed jó a méret, kipróbálod a készülékben. Ha nagy, letekersz belőle, ha kicsit, tekersz még rá. A lényeg, hogy amikor megszorítod a késfogót, az stabilan tartsa a tollat. Ezután kiveszed a készülékből, mellé teszed a kést és átjelölöd a váll magasságát a tollra. Nem kell tizedmiliméterezni, hisz a fej úgy is mozog a készülékbe. Ez lesz az a vonal, ameddig a tollat beleereszted a késtartóba. A fizikai része ennyi. Ha más színnel akarsz rajzolni, akkor kicseréled a betétet a tollban.

sam_3539.JPG

A Studio programban a vágás résznél, a "Blade"-et kicseréled "Sketch Pen"-re. 

beallitas.jpg Tollnál, a sebesség elvileg nem számít, ceruzánál én visszafogtam a sebességet (Speed). A "Thickness" állítja be azt, hogy mennyire nyomja erősen rá a tollat/ceruzát/kést a felületre. Tollnál nekem 10 felett már mindegy mennyi, így én 10-re szoktam állítani. A "Double cut"-nak itt nincs sok értelme, hisz ellentétben az emberi kézzel, ami egy picit mindig melléhúz vonalismétlésnél, ez egy gép, és nem látszik a vonalduplázás. A ceruza más tészta. Itt a képen annyira nem látszik, de észrevehető, hogy van különbség a beállítások közt. Míg a tollnál nincs értelme, itt már meglátszik a vonalduplázás.

Ceruza próba. A "D" Double cut-ot jelent, a szám a Thickness beállítás.

sam_3540.JPG

Lássuk az én készségeim, a videót és a végeredményt:

sam_3527.JPG

 sam_3535.JPG

sam_3533.JPG

Van video is, de az kicsit később...

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://cskk.blog.hu/api/trackback/id/tr707139765

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása